کلاس و دوره آموزشی پته دوزی

چرا برای یادگیری پته به آموزش نیاز دارم؟

کلاس آموزش پته دوزی در ده جلسه دو ساعته برگزار می‌شود. این کلاس ها به شما کمک می‌کند که از نزدیک با دوخت های پته دوزی آشنا شوید و با کمک مدرس پته دوزی، اشکالات خود را در کلاس و بیرون از کلاس رفع کنید.

کلاس آموزش پته دوزی

برای آشنایی با هنر پته دوزی فقط کافی است که سری به آپارات یا یوتیوب بزنید تا فیلم ‌های آموزشی متعددی که در آنجا به اشتراک گذاشته شده است را ببینید. هر چقدر که پیش می‌روید و فیلم‌های زیادی را می‌بینید، تازه متوجه می‌شوید که آموزش دوخت های پته و تکنیک ‌های دوختی که به نمایش گذاشته شده‌اند، زیاد مشخص نیستند و زاویه دوربین به گونه‌ای نیست که شما بتوانید به دقت و ظرافت، تمامی این دوخت‌ها را یاد بگیرید. پس مجبور می‌شوید فیلم را مرتب به عقب یا جلو ببرید تا بخش مورد نظر شما تکرار شود.

کلاس آموزش پته دوزی

همه دوخت های پته دوزی در اینترنت نیست

تکنیک های دوخت پته به قدری متنوع است که تمامی این تکنیک‌ها در فضای اینترنت قابل دسترسی نیست. پس حتما لازم است که در کلاس آموزش پته دوزی شرکت کنید.

اساتید پته دوزی در شبکه های اجتماعی همه چیز را یاد نمی‌دهند

مسلما اساتید پته دوزی در فضای مجازی تمامی فوت و فن خود را به هنرآموزان پته یاد نمی‌دهند و به نوعی رقیب‌تراشی نمی‌کنند. به همین خاطر لازم است تا با حضور در کلاس آموزش پته دوزی از نزدیک با دوخت های پته دوزی آشنا شوید.

لزوم داشتن ارتباط مداوم با مدرس پته دوزی

شما در طول دوره پته دوزی به طور مرتب با مدرس پته دوزی در ارتباط هستید. چه در کلاس و چه در بیرون کلاس. از طریق واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام یا هر وسیله ارتباطی دیگر. هر موقع به مشکل برخوردید، کافی است که با مدرس خود مرتبط شوید و اشکالات خود را مطرح و از طریق مدرس رفع کنید. بنابراین داشتن ارتباط دائمی و مستمر با مدرس پته دوزی یکی از امتیازات حضور در کلاس پته دوزی به شمار می رود.

امتیازات کلاس آموزش پته دوزی در پارسی کرفت چیست؟

کمک به خلاقیت شما از طریق یادگیری اصول رنگ آمیزی پته

رنگ آمیزی یکی از اصلی‌ترین و مشکل‌ترین مراحل پته دوزی است که بیشتر پته دوزان با این کار آشنایی کافی ندارند. در بیشتر موارد، دوزنده پته، یک پارچه پته با رنگ‌های مشخص را از بازار تهیه کرده و با توجه به رنگ‌بندی طرح‌های موجود در بازار شروع به دوخت پته می‌کند. شما در این کلاس آموزشی با مبانی اولیه رنگ‌شناسی و طرح های پته دوزی آشنا خواهید شد و این آشنایی باعث خواهد شد که شما از دیگران تقلید نکرده و انتخاب رنگ از طرف شما جنبه علمی و بصری به خود بگیرد.

آموزش پته دوزی به کودکان

آشنایی با دوخت های ترکیبی و فانتزی پته

مدرس پته دوزی در پارسی کرفت به غیر از پته دوزی با سایر دوخت های سنتی ایران نیز آشنایی کامل دارد. این امر باعث می شود که شما بتوانید با دوخت های ترکیبی پته دوزی نیز آشنا شوید و احتمالا سایر دوخت ها را نیز با دوخت های پته دوزی ترکیب کنید.

دوره آموزش پته دوزی

آشنایی با چگونگی استفاده از دوخت های پته در زیبایی لباس

هر بار که لباس نویی می خرید، حتما به این موضوع فکر می‌کنید که مثلا چه کار کنم که آستین مانتوی من، قشنگ‌تر به نظر برسد. یا برای درست کردن یک سنجاق سینه یا دکمه سرآستین چه کار کنم. چه کار کنم که یک یقه خوب رودوزی شده داشته باشم. تمامی اینها سوالاتی است که با شرکت در کلاس پته دوزی در پارسی کرفت به آنها پاسخ خواهید داد.

پشتیبانی از شما پس از اتمام کلاس آموزش پته دوزی

به طور طبیعی ممکن است هر کدام از فراگیران دوره پته دوزی پس از اتمام کلاس ها در بخشی از سرفصل های دوره دچار مشکل شود. برای پشتیبانی از این مشکلات، مدرس پته دوزی از طریق یکی از بسترهای ارتباطی (واتس اپ و تلگرام) با هنرآموز پته دوزی در ارتباط خواهد بود.

در طول دوره کلاس آموزش پته دوزی چه چیزهایی یاد می‌گیرید؟

کلاس آموزش پته دوزی در پارسی کرفت به سه سطح تقسیم‌بندی شده است. در زیر با سرفصل هر کدام از سطوح آشنا می‌شوید:

سطح یک

آشنایی با پته دوزی، پارچه، نخ، رنگ شناسی پته، خط دوزی یا ساقه دوزی و تو پر دوزی گل‌ها به روش ساتن دوزی

سطح دو

متن دوزی یا تو پر دوزی متن، پتک خیاری یا بخیه رومانی، پیتک چهار گوش و دوخت نردبانی

سطح سه

دوخت پامرغی، برگ دوزی، سرخس دوزی، شوید دوزی، روش شستن پته، اتو زدن پته، آسترکشی و ریش کردن دور پته

حتما بخوانید  منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *