دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و فرصت‌های پیش‌رو

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با عنوان رویداد “دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته” در روزهای بیست و سوم تا بیست و ششم بهمن ماه ۹۷ برگزار می شود.

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

در تقویم سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، روزهای ۱۲ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ (بیست و سوم تا بیست و ششم بهمن ماه ۱۳۹۷) به عنوان رویداد “دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران” به ثبت رسیده است. برپایی این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای معرفی و ارائه توانمندی‌های سازمان‌ها، اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، شرکت‌ها و افرادی است که به نوعی با صنعت گردشگری مرتبط می‌باشند.

شعار این نمایشگاه با الهام از شعار سازمان جهانی جهانگردی در سال ۲۰۱۹، “گردشگری و تحول دیجیتال” است. با توجه به چندوجهی بودن گردشگری، صنایع مرتبط با گردشگری از جمله شرکت‌های حمل و نقل، بیمه، بانک‌ها، مجموعه‌های اقامتی، آژانس‌های مسافرتی، آموزشگاه‌ها و موسسات آموزشی، مناطق آزاد، نشریات تخصصی و موسسات فرهنگی و میراثی در نمایشگاه ۲۰۱۹ حضور دارند. در این نمایشگاه، ۶۶۰ شرکت ایرانی و ۵۷ شرکت خارجی از ۱۲ کشور از جمله ترکیه، اندونزی، تایلند و مالزی حضور دارند که به معرفی توانمندی‌های گردشگری و صنایع دستی خود می‌پردازند.

صنایع دستی فرصتی برای توسعه گردشگری ایران

 صنایع دستی یکی از بخش‌های مرتبط با صنعت گردشگری است که نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشوری ایفا می‌کند. صنایع دستی از دیرباز، از جمله فعالیت‌های اقتصادی و هنری در مناطق مختلف ایران به شمار می‌رود که به پایداری و ارتقاء مبادلات فرهنگی ـ اجتماعی آن مناطق، کمک شایان توجهی می‌کند. امروزه، صنایع دستی با استفاده از بستر فرهنگ، گردشگران را به سوی مقاصد محلی در کشور هدایت کرده و فرصت‌های اقتصادی بی‌نظیری در جوامع محلی ایجاد می‌کند. از این رو بسترسازی برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های صنایع دستی کشور از طریق نمایشگاه‌های گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

از نکات قابل توجه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، شرکت فعالین حوزه صنایع دستی از استان‌های مختلف کشور می‌باشد که با ارائه محصولات محلی خود، نقش پررنگی در رونق این نمایشگاه ایفا کردند. از جمله شرکت کنندگان این بخش می‌توان به هنرمندان خراسان، خوزستان، گلستان، گیلان، هرمزگان، یزد، چهار محال و بختیاری و اصفهان اشاره کرد.

حتما بخوانید  بیمه هنرمندان صنایع دستی و فرش
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *